| Engine Type | 3-cylinder with Variable Valve Timing (VVT) |
|---|---|
| Displacement | 998 cc |
| Fuel Capacity | 45 L |
| LxWxH | 2950 x 1625 x 1945 mm |
|---|---|
| Ground Clearance | 330 mm |
| Wheel Base | 2060 mm |
| Wheel Travel Front | 14 inch alloy rims |
| Wheel Travel Rear | 14 inch alloy rims |
| Brakes Front | Hydraulic disc |
|---|---|
| Brakes Rear | Hydraulic disc |
| Tyre Size Front | 29-inch AT tyres |
| Tyre Size Rear | 29-inch AT tyres |
| LAMS Approved | NO |
|---|
CFMOTO’s U10 PRO range raises the bar for full size UTVs. Now available in three distinct models to meet different customer needs, it delivers more power, advanced tech, a quieter cabin, and upgraded design—packed with features for work and play.
CFMOTO-developed 998cc 3-cylinder naturally aspirated engine powers the U10 PRO range. With 90 horsepower and 94.5Nm of peak torque, this engine is paired with an all-new CFMOTO developed - CFMOTO CVT transmission, featuring all-wheel drive, hill descent control, power modes, and the exclusive Variable-Valve-Timing (VVT) system.
Looking to take the u10-pro-se for a test ride? Tell us when it suits you and we will be in touch to confirm the time and bike availability.
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.
We have great finance options for your next Honda purchase here at (Mackay Motorcycles + ".")
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.
Want to know more about the u10-pro-se? Our sales team have years of experience and can help with your enquiry.
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.