| Engine Type | Single cylinder, 4-stroke, air-cooled |
|---|---|
| Displacement | 126cc |
| Bore x Stroke | 57 x 49.4mm |
| Compression Ratio | 9.0 : 1 |
| Fuel Capacity | 7.0 L |
| Cooling system | Air-cooled |
| LxWxH | 1748 x 736 x 1009mm |
|---|---|
| Seat Height | 760 mm |
| Wheel Base | 1,214 mm |
| Brakes Front | HANGTE twin-piston caliper, Ø210mm disc |
|---|---|
| Brakes Rear | HANGTE single-piston caliper, Ø190mm disc |
| Tyre Size Front | 120/70-12 |
| Tyre Size Rear | 130/70-12 |
| LAMS Approved | NO |
|---|
Breaking away from tradition, the XO PAPIO TRAIL exudes a youthful and unique charm, inviting riders to roam freely and unleash their vitality.
Looking to take the xo-papio-trail for a test ride? Tell us when it suits you and we will be in touch to confirm the time and bike availability.
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.
We have great finance options for your next Honda purchase here at (Mackay Motorcycles + ".")
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.
Want to know more about the xo-papio-trail? Our sales team have years of experience and can help with your enquiry.
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.