| Engine Type | Single cylinder, 4-stroke, air-cooled |
|---|---|
| Displacement | 126 cc |
| Bore x Stroke | 57 x 49.4mm |
| Compression Ratio | 9.0 : 1 |
| Fuel Capacity | 7.0 L |
| Cooling system | Air-cooled |
| LxWxH | 1750 x 700 x 1080mm |
|---|---|
| Seat Height | 760 mm |
| Wheel Base | 1214 mm |
| Brakes Front | Ø210mm Single disc, floating twin-piston calliper |
|---|---|
| Brakes Rear | Ø190mm Single disc, floating single-piston calliper |
| Tyre Size Front | 120/70 R12 |
| Tyre Size Rear | 130/70 R12 |
| LAMS Approved | NO |
|---|
Designed to turn heads and thrill riders, the XO PAPIO RACER channels the golden age of racing with its clip on handlebars, sculpted bodywork, and classic quarter fairing. Every detail captures that raw, old school racer feel, brought to life with today’s performance and flair.
With its twin round headlights, bold attitude, and unmistakable presence, this mini racer is destined to become a collector’s gem.
Looking to take the xo-papio-racer for a test ride? Tell us when it suits you and we will be in touch to confirm the time and bike availability.
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.
We have great finance options for your next Honda purchase here at (Mackay Motorcycles + ".")
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.
Want to know more about the xo-papio-racer? Our sales team have years of experience and can help with your enquiry.
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.